minitar

minitar


  Milani dështon të marrë kreun

  Share
  avatar
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 109
  Points : 410
  Reputation : 0
  Join date : 18/03/2010

  Milani dështon të marrë kreun

  Mesazh  Admin prej Sun Mar 21, 2010 8:35 pm

  Milani dështon të marrë kreun

  Milani ishte nikoqir i Napolit në San Siro për të zhvilluar ndeshjen e javës së 29-të në Serie A, e cila përfundoi me rezultat të barabartë 1-1.

  Mysafirët shënuan të parët me anë të Hugo Campagnaros (13’) pas një pasimi të bukur të Lavezzit.

  Shifrat i barazoi Filippo Inzaghi (26’) pas një harkimi të Ronaldinhos dhe me rezultat 1-1 përfundoi pjesa e parë.

  Në pjesën e dytë Rossonerët nuk arritën të ndryshojnë asgjë dhe përfunduan takimin duke fituar vetëm një pikë.

  Ky barazim e lë Milanin në pozitën e dytë në tabelë me një pikë më pak se lideri Inter dhe tre pikë më shumë se Roma që mban pozitën e tretë.

   Ora është Sun Jan 20, 2019 5:45 am