minitar

minitar


  Windows XP pa Internet Explorer 9

  Share
  avatar
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 109
  Points : 410
  Reputation : 0
  Join date : 18/03/2010

  Windows XP pa Internet Explorer 9

  Mesazh  Admin prej Sun Mar 21, 2010 8:37 pm

  Windows XP pa Internet Explorer 9

  Udhëheqësit e kompanisë Microsoft kohë më parë kanë deklaruar se shfletuesi i cili pritet të paraqitet Internet Explorer 9 nuk do të mund të përdoret në sistemin operativ Windows XP, por edhe nuk kanë thënë se kur IE9 do të paraqitet.

  Gjatë mbajtjes së konferencës Mix10, një prej drejtorëve të përgjithshëm të kësaj kompanie por edhe një prej programuesve kryesorë, Dean Hachamovitch, ka theksuar se për përpunimin e shfletuesit modern është i domosdoshëm edhe sistemi modern operativ dhe në rastin e sistemit të moshuar XP nuk ka qenë e mundur përdorimi dhe përshtatja e produktit të ri prandaj edhe nuk do të përdoret në të, është theksuar në konferencën për shtyp me rastin e ngjarjes Mix10.

   Ora është Sun Jan 20, 2019 5:44 am