minitar

minitar


  Forlan: Aguero para Messi

  Share
  avatar
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 109
  Points : 410
  Reputation : 0
  Join date : 18/03/2010

  Forlan: Aguero para Messi

  Mesazh  Admin prej Thu Apr 08, 2010 2:32 pm

  Forlan: Aguero para Messi

  Sulmuesi i Atletico Madrid, Diego Forlan, thotë se secilën herë ai do ta zgjedhë Sergio Agueron para yllit të Barcelonës, Lionel Messi.

  “Messi ose Aguero? Preferoj Agueron pasi ai është bashkë-lojtari im, por duhet ta pranoj se të dy janë lojtarë të shkëlqyeshëm, të talentuar dhe me një të ardhme të shkëlqyeshme” ka thënë Forlan.

  Sulmuesi uruguaian ka komentuar edhe takimin e sotëm të Europa League kundër Valencias duke thënë se ata janë më se të motivuar.

  “Është një ndeshje e rëndësishme dhe për ata të cilët gjithmonë ëndërrojnë të luajnë kundër një rivali të madh si Valencia dhe po ashtu në shtëpi me njerëz shumë të motivuar. Ne shpresojmë të nxjerrim një rezultat të mirë dhe të kalojmë në rundin e ardhshëm”, ka thënë më tej Forlan.

   Ora është Sun Jan 20, 2019 5:40 am