minitar

minitar


  Ferguson: Bayern nuk e meritoi kualifikimin

  Share
  avatar
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 109
  Points : 410
  Reputation : 0
  Join date : 18/03/2010

  Ferguson: Bayern nuk e meritoi kualifikimin

  Mesazh  Admin prej Thu Apr 08, 2010 2:34 pm

  Ferguson: Bayern nuk e meritoi kualifikimin
  Menaxheri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, mendon se ekipi i tij ishte më i mirë se Bayern Munichu gjatë dy ndeshjeve çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

  Ferguson ka mbetur i zhgënjyer pas eliminimit nga gara dhe pas kualifikimit të Bayernit.

  “Nuk mendoj se ekipi më i mirë e fitoi ndeshjen, mendoj se ne luajtëm më mirë sonte. Nuk mendoj se diçka ka munguar në garën tonë dhe nuk mendoj se ne ishim të lodhur sonte”.

  “Ata kishin një lojtar më shumë, ata e kishin topin. Ne u mbrojtëm mirë dhe ishte një gol i jashtëzakonshëm që i dha fund ndeshjes. Ishte një goditje mahnitëse nga Arjen Robben. Mendoj se ia kemi dalë mirë. Paraqitja jonë sonte ishte e shkëlqyeshme. Ishim pafat sonte, shumë, shumë të pafat”, ka thënë Fergon pas ndeshjes.

   Ora është Tue Dec 18, 2018 5:53 pm