minitar

minitar


  Gmail i përshtatet pajisjes iPad

  Share
  avatar
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 109
  Points : 410
  Reputation : 0
  Join date : 18/03/2010

  Gmail i përshtatet pajisjes iPad

  Mesazh  Admin prej Thu Apr 08, 2010 3:41 pm

  Gmail i përshtatet pajisjes iPad  Kompania Google ka paralajmëruar versionin e përparuar të Gmail e cila është paramenduar për pajisjen e paraqitur ditë më parë nga kompania Apple - iPad.

  Një prej inxhinierëve të Google, Alex Nicolaou, pohon në blogun e tij se puna e Google në optimizmin e Gmail për ekranet e ndjeshme në prekej ka filluar qysh kur telefonat e parë iPhone dhe Android janë paraqitur në treg.

  Versioni i ri do të shfrytëzojë përparësitë e ekranit të madh të iPad si dhe formës së tabletit që nënkupton “konfiguracion eksperimental të përdoruesve me dy ekrane”. Të gjitha hulumtimet tregojnë se Apple do të ketë sukses me produktin e vet më të ri.

   Ora është Sun Jan 20, 2019 5:45 am