minitar

minitar


  Hamburgu në gjysmëfinale të EL

  Share
  avatar
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 109
  Points : 410
  Reputation : 0
  Join date : 18/03/2010

  Hamburgu në gjysmëfinale të EL

  Mesazh  Admin prej Fri Apr 09, 2010 11:34 am

  Hamburgu në gjysmëfinale të EL
  Hamburgu vazhdoi me formën solide duke e mposhtur Standard Liegen edhe në transfertë me rezultat 3-1, për t’u kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League me rezultat të përgjithshëm prej 5-2.

  Hamburgu ishte skuadra më e mirë pa kurrfarë dyshimi dhe kjo u vërtetua pas njëzet minutash lojë kur Mladen Petric shënoi për 1-0 pas asistimit të Ze Robertos.

  Nuk vonoi shumë dhe vendasit barazuan rezultatin me anë të De Camargos (33’).

  Gëzimi i vendasve zgjati vetëm dy minuta pasi që Mladen Petric në top-formë shënoi golin e dytë për Hamburgun në minutën e 35-të.

  Në minutat shtesë (90’+4), Paolo Guerrero shënoi edhe golin e tretë për skuadrën mysafire për të shënuar fitore edhe më bindëse.

  Hamburgu në gjysmëfinale do ta ketë kundërshtar Fulhamin duke bërë më lehtë të realizueshme ëndrrën për finalen në stadiumin e NordBank Arena.

   Ora është Sun Jan 20, 2019 5:45 am