minitar

minitar


  Wenger në biseda me Chamakh

  Share
  avatar
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 109
  Points : 410
  Reputation : 0
  Join date : 18/03/2010

  Wenger në biseda me Chamakh

  Mesazh  Admin prej Fri Apr 09, 2010 11:39 am

  Wenger në biseda me Chamakh


  Arsenali raportohet se është në prag të nënshkrimit të një para-kontrate me sulmuesin e Bordeaux, Marouane Chamakh.

  London Evening Standard shkruan se Arsenali pritet të sigurojë nënshkrimin e Chamakh me Arsene Wenger që tenton të ristrukturojë ekipin e tij pas eliminimit nga Liga e Kampionëve nga Barcelona.

  Në anën tjetër edhe Bordeaux u eliminua nga Evropa edhe pse Chamakh shënoi golin e vetëm të fitores 1-0 ndaj Lyonit, por në ndeshjen e parë ata ishin mposhtur me rezultat 3-1.

  Kuptohet se Wenger do të hidhet në biseda me këshilltarët e sulmuesit gjatë disa ditëve të ardhshme në tentim për të finalizuar kushtet për marrëveshjen katërvjeçare, e cila pritet të kapë vlerën e rreth 3 milionë eurove.

  Chamakh është pa kontratë në fund të sezonit dhe do të mund të transferohet si lojtar i lirë.

   Ora është Tue Dec 18, 2018 5:53 pm