minitar

minitar


  Butragueno: Messi nuk është më i miri i të gjitha kohëve

  Share
  avatar
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 109
  Points : 410
  Reputation : 0
  Join date : 18/03/2010

  Butragueno: Messi nuk është më i miri i të gjitha kohëve

  Mesazh  Admin prej Fri Apr 09, 2010 9:59 pm

  Butragueno: Messi nuk është më i miri i të gjitha kohëve

  Ish-futbollisti i Real Madridit, tani drejtori për marrëdhënie me publik, Emilio Butragueno, ka deklaruar se është papërgjegjësi që Lionel Messi të konsiderohet futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave pasi që ka edhe tetë vite karrierë para tij.

  “Është papërgjegjësi që Messi të konsiderohet më i miri i të gjitha kohërave pasi që ka edhe tetë-nëntë vite futboll para tij. Lionel Messi dhe Ronaldo janë më të mirët e botës. Messi është i pandalshëm me një vizion të qartë të lojës. Topi ngjitet në këmbën e tij dhe duket sikurse një film i vizatuar”.

  “‘El Classico’? Reali mund ta fitojë ‘el Classicon’ dhe nuk ka nevojë të frikësohet nga Barcelona. Blaugranët luajnë futboll të bukur. Sidoqoftë, ne kemi pikë të njëjta dhe lojtarët tanë janë për çdo lëvdatë”, deklaroi Butragueno për Marca.

   Ora është Tue Dec 18, 2018 5:52 pm