minitar

minitar


  Google Buzz paditet sërish

  Share
  avatar
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 109
  Points : 410
  Reputation : 0
  Join date : 18/03/2010

  Google Buzz paditet sërish

  Mesazh  Admin prej Mon Apr 12, 2010 5:02 pm

  Google Buzz paditet sërish

  Tentimi i kompanisë Google për të resetuar konfiguracionet e privacisë së rrjetit të saj për shoqërim Buzz me gjasë ka arritur tepër vonë pasi që para gjykatës në New York, një prej përdoruesve të kësaj kompanie Barry Feldman ka ngritur padi kundër Google duke pohuar se i ka zbuluar të dhënat e tij personale në kundërshtim me ligjin federal të SHBA-ve.

  Kjo padi është ngritur në shkurt menjëherë pasi që Buzz është paraqitur dhe ka nxitur një varg të gjerë të ankesave të përdoruesve pikërisht për shkak të zbulimit në masë të madhe të të dhënave personale të cilat ata nuk kanë dashur të zbulohen.

  Buzz ka nxitur kontrovers me krijimin automatik të listës së atyre që përcillni aktivitetet bazuar në numrin e bisedave me ta.

   Ora është Sun Jan 20, 2019 5:39 am