minitar

minitar


  Wenger: Chelsea është në rënie

  Share
  avatar
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 109
  Points : 410
  Reputation : 0
  Join date : 18/03/2010

  Wenger: Chelsea është në rënie

  Mesazh  Admin prej Sat Apr 17, 2010 10:42 am

  Wenger: Chelsea është në rënie
  Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, thotë se lideri i Ligës Premier, Chelsea, është në ‘rënie’.

  Wenger merr si shembull moshën e lojtarëve dhe derisa blutë po ‘plaken’, ‘fëmijët’ e Arsenalit po arrijnë moshën e përkryer dhe kulmin e formës fizike.

  “Në grafik ne po shkojmë lart, sigurisht. Ata (Chelsea) po bien. Chelsea ka gjashtë ose shtatë lojtarë mbi moshën 30 vjeçare. Ata nuk do të shkojnë lartë. Por Abramovich mund të thotë gjatë verës, ‘Do t’i blej shtatë lojtarë të moshës 24-vjeçare’ dhe sigurisht se jeni në të njëjtën garë përsëri”, ka thënë Wenger

   Ora është Sun Jan 20, 2019 5:42 am