minitar

minitar


  Google TVVVV

  Share
  avatar
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 109
  Points : 410
  Reputation : 0
  Join date : 18/03/2010

  Google TVVVV

  Mesazh  Admin prej Thu Mar 18, 2010 10:26 pm

  Google TV  Sipas gazetës prestigjioze amerikane “The New York Times”, Google, Intel e Sony janë duke bashkëpunuar në zhvillimin e pajisjes e cila kyçet në televizor të bazuar në Android, të quajtur Google TV.

  Ani pse tanimë ekzistojnë pajisje të bazuara në Android të cilat lidhen me televizor, Google TV do të duhej të jetë projekt shumë më gjithëpërfshirës.

  Pajisja do të duhej të mundësojë qasje në internet me anë të shfletuesit Google Chrome, e do të duhej të mundësojë edhe shfrytëzimin e thjeshtë të shërbimeve të internetit si Twitter dhe të ketë konfiguracion të hapur i cili do t’u mundësojë programuesve të pavarur të zhvillojnë aplikacione për këtë pajisje.

  Supozohet se kompanive do të duhej t’u bashkohet edhe Logitech e cila do të duhej të zhvillonte pajisjet periferike, siç mund të jetë tastiera përkatëse.

  Gjithashtu theksohet se kompanitë bashkëpunojnë edhe në zhvillimin e televizorëve të cilët kanë të përfshirë këtë teknologji, mirëpo tani për tani nuk ka asnjë koment zyrtar që lidhet me këto pohime të gazetës së njohur amerikane.

   Ora është Sun Jan 20, 2019 5:45 am