minitar

minitar


  Reja: Roma është favorit

  Share
  avatar
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 109
  Points : 410
  Reputation : 0
  Join date : 18/03/2010

  Reja: Roma është favorit

  Mesazh  Admin prej Sun Apr 18, 2010 10:32 am

  Reja: Roma është favorit
  Përderisa tensionet në kryeqytetin italian po rriten para derbit mes Romës dhe Lazios, është trajneri i Biancocelestëve, Edy Reja, që ka deklaruar se skuadra e tij është larg nivelit të Romës.

  “Jam i sigurt nuk jemi favoritë ndaj Romës. Vetëm shikojeni tabelën dhe do ta vërtetoni këtë. Ranieri është konfuz dhe ndoshta ka të drejtë, por unë nuk pajtohem me të duke parë faktin se jemi 31 pikë prapa Giallorosëve”.

  “Ne jemi vetëm një hap larg sigurimit të ekzistencës në Serie A për sezonin tjetër. Pas një sezoni zhgënjyes, një fitore në derbi do të përbënte kënaqësi për fansat dhe lojtarët. Ne duhet të luajmë një ndeshje të përsosur. Jemi të gatshëm mendërisht për të dhënë gjithçka nga vetja”, deklaroi Reja.

   Ora është Sun Jan 20, 2019 5:41 am