minitar

minitar


  Sony VAIO M netbook edhe zyrtarisht

  Share
  avatar
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 109
  Points : 410
  Reputation : 0
  Join date : 18/03/2010

  Sony VAIO M netbook edhe zyrtarisht

  Mesazh  Admin prej Thu Mar 18, 2010 10:29 pm

  Sony VAIO M netbook edhe zyrtarisht


  Sony Europe ka paraqitur modelin VAIO M, një netbook i bazuar në teknologjinë Pine Trail për kërkim në ueb, biseda me miq dhe kontrollim të postës elektronike.

  Dimensionet e kompjuterit e ri janë 182.8 x 32.9 x 268 milimetra, peshon 1.4 kilogramë dhe karakterizohet nga ekrani me ndriçim LED të prapavijës prej 10.1 inçësh, procesori Atom prej 1.66 GHz, 1 gigabajt të memories së sistemit, disk i fortë me kapacitet 250 gigabajt, grafikë GMA 3150, 10/100 LAN, 802.11 b/g/n WiFi, Bluetooth 2.1, kamerë uebi Motion Eye si dhe bateri prej gjashtë qelish.
  Ky kompjuter shitet me sistem operativ të parainstaluar Windows 7 Starter dhe do të shitet në ngjyrë të bardhë e të zezë prej 335 eurosh.

   Ora është Sun Jan 20, 2019 5:43 am