minitar

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
minitar

minitar


    Guardiola kërkon përfundim të përkryer të sezonit

    Admin
    Admin
    Admin


    Numri i postimeve : 109
    Points : 410
    Reputation : 0
    Join date : 18/03/2010

    Guardiola kërkon përfundim të përkryer të sezonit Empty Guardiola kërkon përfundim të përkryer të sezonit

    Mesazh  Admin Sat Apr 17, 2010 2:16 pm

    Guardiola kërkon përfundim të përkryer të sezonit

    Guardiola kërkon përfundim të përkryer të sezonit F.0417133849900_m

    Menaxheri i Barcelonës, Pep Guardiola, ka kërkuar nga lojtarët tij t’i fitojnë të gjitha ndeshjet e mbetura të sezonit.

    Barcelona sonte udhëton te Espanyol në kërkim të fitores që do ta forconte ekipin në maje të tabelës. Blaugranët kanë dy fitore në ndeshjet një-më-një që do të thotë se nëse të dy ekipet kanë numër të njëjtë pikësh në fund të sezonit Barcelona do ta fitojë titullin.

    Por Guardiola kërkon fitore në të gjitha gjashtë ndeshjet e mbetura dhe thotë se Barca nuk mund të lejojë të humbë më shumë pikë.

    “Pres që Madrid të fitojë. Mendoj se ata do t’i fitojnë të gjitha ndeshjes, andaj duhet të shkojmë dhe ta fitojmë kampionatin vetë. Ne nuk do ta lëshojmë atë”, ka thënë Pep.

    “Tre pikët dhe diferenca e golave (kokë-më-kokë) nuk më bëjnë më të relaksuar; ndoshta nëse do të kishte qenë një rival tjetër, por Real Madrid nuk do të humbasë pikë”, ka shtuar spanjolli.

      Ora është Fri Apr 19, 2024 12:45 pm