minitar

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
minitar

minitar


    VdV: Të shtunën jam tifoz i Espanyolit

    Admin
    Admin
    Admin


    Numri i postimeve : 109
    Points : 410
    Reputation : 0
    Join date : 18/03/2010

    VdV: Të shtunën jam tifoz i Espanyolit Empty VdV: Të shtunën jam tifoz i Espanyolit

    Mesazh  Admin Sat Apr 17, 2010 10:41 am

    VdV: Të shtunën jam tifoz i Espanyolit


    VdV: Të shtunën jam tifoz i Espanyolit F.0416200755360_m

    Mesfushori holandez i Realit, Rafael Van der Vaart, ka deklaruar se Real Madridi do të vazhdojë ecurinë e fitoreve dhe shtoi se do të jetë tifoz i Espanyolit kur ky i fundit të luajë kundër Barcelonës në derbin katalunas.

    “Normalisht, ne jemi të fortë në shtëpi sepse i kemi fituar pothuajse të gjitha ndeshjet, ne kemi humbur vetëm ndaj Barcës. Ne nuk kemi frikë nga askush dhe aq më pak kur luajmë në Bernabeu. Do të jetë një ndeshje e vështirë ndaj Valencias dhe duhet të luajmë mirë për të fituar. Valencia ka tri ose katër lojtarë të rrezikshëm në sulm, të cilët do ta komplikojnë ndeshjen”.

    “Për ne është me rëndësi që Espanyoli të fitojë. Është derbi dhe këto janë ndeshje të veçanta. Nesër unë do të jem tifoz i Espanyolit. Në ndeshjen ndaj Barcelonës ne patëm tre ose katër raste shënimi dhe logjikisht kur nuk shënojmë ne pësojmë. Barca gjithnjë ka shumë raste dhe nuk i humb ato”, përfundoi holandezi.

      Ora është Sun May 12, 2024 9:30 am