minitar

minitar


  Guardiola: Kjo është java vendimtare e sezonit

  Share
  avatar
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 109
  Points : 410
  Reputation : 0
  Join date : 18/03/2010

  Guardiola: Kjo është java vendimtare e sezonit

  Mesazh  Admin prej Sat Apr 24, 2010 11:41 am  Pep Guardiola ua ka tërhequr vëmendjen lojtarëve të tij që të jenë të kujdesshëm në javën vendimtare të këtij sezoni, në ndeshjet që ai i quan sfidat kryesore të sezonit.

  “Kjo javë do të vendosë gjithçka. Nuk brengosem për më tutje sepse varemi nga vetvetja dhe nuk pres të kemi rënie të formës. Xerez është i pamposhtur në tre ndeshjet e fundit dhe ata po luftojnë për mbijetesë. Ne do të duhet ta marrim këtë takim me seriozitet”, theksoi Guardiola rreth takimit të sotëm ndaj Xerezit.

  Barcelona ka një ndeshje edhe më të vështirë të mërkurën, pasi pret Interin në supersfidën kthyese gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve në Camp Nou dhe Guardiola thotë se kualifikimi në finale do të jetë mision i vështirë.

  “Ne jemi të përgatitur, por do të jetë e vështirë ta zhbllokojmë atë rezultat. Ne do të provojmë ta rikthejmë rezultatin. Na duhet fuqi mentale dhe ne e dimë se duhet të punojmë shumë për t’u kualifikuar”, përfundoi Guardiola.

   Ora është Tue Dec 18, 2018 5:52 pm