Join date : 18/03/2010

Milani dështon të marrë kreun Empty Milani dështon të marrë kreun

Mesazh  Admin Sun Mar 21, 2010 8:35 pm

Milani dështon të marrë kreun F.0321170852415_m

Milani ishte nikoqir i Napolit në San Siro për të zhvilluar ndeshjen e javës së 29-të në Serie A, e cila përfundoi me rezultat të barabartë 1-1.

Mysafirët shënuan të parët me anë të Hugo Campagnaros (13’) pas një pasimi të bukur të Lavezzit.

Shifrat i barazoi Filippo Inzaghi (26’) pas një harkimi të Ronaldinhos dhe me rezultat 1-1 përfundoi pjesa e parë.

Në pjesën e dytë Rossonerët nuk arritën të ndryshojnë asgjë dhe përfunduan takimin duke fituar vetëm një pikë.

Ky barazim e lë Milanin në pozitën e dytë në tabelë me një pikë më pak se lideri Inter dhe tre pikë më shumë se Roma që mban pozitën e tretë.

Ora është Sun May 19, 2024 8:47 pm