minitar

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
minitar

minitar


    Sharp paraqet ekranin e vet tredimensional

    Admin
    Admin
    Admin


    Numri i postimeve : 109
    Points : 410
    Reputation : 0
    Join date : 18/03/2010

    Sharp paraqet ekranin e vet tredimensional Empty Sharp paraqet ekranin e vet tredimensional

    Mesazh  Admin Mon Apr 12, 2010 5:01 pm

    Sharp paraqet ekranin e vet tredimensional



    Sharp paraqet ekranin e vet tredimensional F.0412144325259_m


    Teknologji për shfaqje të pamjes 3D ka me bollëk, mirëpo ekrani tredimensional nga Sharp theksohet për faktin se për ta përdorur atë nuk u nevojiten syze, prandaj mund të përdoret edhe në pajisjet si kompjuterët tablet apo celularët.

    Sipas prodhuesit, ekrani RGBY (eng. red, green, blue, yellow) i tij ka ndriçimin më të fortë nga të gjitha ekranet në treg, e do të vjen në dimensione deri në 60 inç.

    Mirëpo derisa për ekranet më të mëdha do tu duhen syze aktive 3D, Sharp ka shfaqur edhe një prototip më të vogël me diagonale prej 10.1 inç për të cilin ato nuk do tu nevojiten.

    Djelmoshat e blogut teknologjik Akihabaranews kanë testuar prototipin dhe thonë se paraqitja tredimensionale në të është shumë e mirë se tek pajisjet konkurrente, ani pse edhe më tutje duhet të jeni të pozicionuar saktësisht në raport me ekranin për të përjetuar efektin tredimensional tërësisht.

      Ora është Fri Apr 26, 2024 10:44 am