minitar

minitar


  Google Wave paraqet ekstensione

  Share
  avatar
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 109
  Points : 410
  Reputation : 0
  Join date : 18/03/2010

  Google Wave paraqet ekstensione

  Mesazh  Admin prej Fri Mar 19, 2010 9:40 pm

  Google Wave paraqet ekstensione
  Në tentim të ndërprerjes së rënies së popullaritetit i cili është shkaktuar që prej paraqitjes së shërbimit Google Buzz, kompania Google ka lëshuar disa ekstensione për shërbimin e saj Wave.

  Kështu, tani e tutje Wave ka panel navigacioni i cili funksionon ngjashëm me karakteristikën Lab në kuadër të Gmail e Docs dhe ofron hapësirë për programues të cilët punojnë me Wave API.

  Shumica e ekstensioneve të Wave të cilat aktualisht janë në dispozicion janë bazike me mekanizma për lojëra dhe organizim.

  Mbizotëron një mendim i përgjithshëm i ekspertëve se Google duhet të integroj tërësisht shërbimin Wave në Gmail para se ai të bëhet krejtësisht i parëndësishëm për përdoruesit e tij.

   Ora është Sun Jan 20, 2019 5:42 am