minitar

minitar


  Schalke merr kreun e Bundesligës

  Share
  avatar
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 109
  Points : 410
  Reputation : 0
  Join date : 18/03/2010

  Schalke merr kreun e Bundesligës

  Mesazh  Admin prej Sat Apr 17, 2010 6:35 pm

  Schalke merr kreun e Bundesligës

  Mesfushori kroat Ivan Rakitic ka shënuar dy herë për të ndihmuar Schalken të fitojë me rezultat 3-1 në fushë të vet ndaj Moenchengladbach dhe për të marrë kreun Bundesligës.

  Rakitic i dha epërsinë ekipi vendas pas vetëm tetë minutash lojë, por pas po aq kohësh mysafirët barazuan me anë të Raul Bobadilla.

  Peruani Jefferson Farfan riktheu epërsinë për vendasit në fund të pjesës së parë, ndërsa me të filluar pjesa e dytë Rakitic vulosi fitoren e Schalkes me golin e tij të dytë.

  Fitorja e dërgon Schalken në maje të tabelës me 61 pikë, një më shumë se Bayern Munich që mund ta rikthejë atë më vonë nëse mposht Hannoverin.

   Ora është Tue Dec 18, 2018 6:00 pm